Home / Ümraniye Demirdöküm Servisi / Kombi Arızaları

Kombi Arızaları

Demirdöküm Kombi  Cihazı ArızalarıDemirdöküm  Kombi Arızaları, Demirdöküm 30 lambası yanıyor, 60 lambarsı yanıyor, demirdöküm 90 lambası yanıyor, demirdöküm kombi su ısıtmıyor.

Demirdöküm Kombi  Cihazlarında oluşabilecek muhtelif arızalar ;

                Demirdöküm Kombi  gaz,su,elektrikle çalışan güvenli sessiz konforlu bir cihazdır. Demirdöküm Kombi lerinizde bir arıza oluştuğunda öncelikle kontrol etmeniz gerek 4 ana madde vardır bunları uygulamanız sorun devam ediyorsa servis çağırmanız kavacık demirdöküm kombi servis hizmetimiz ile hizmetinideyiz.

 Nedir bu 4 ana madde?

                Su basıncını kontrol edin.

                Gaz vanalarını kontrol edin.

                Demirdöküm Kombi nin sigortasını kontrol edin.

                Demirdöküm Kombi nizde arıza ışığı yanıyorsa yada dijital göstergede arıza ikazı veriyorsa demirdöküm Kombi nizin reset düğmesini resetleyin.

                Bu işlemleri uyğuşadınız hala Demirdöküm Kombi niz devreye geçmiyorsa servisinize başvurun.

                Demirdöküm Kombi  Teknik Bilgi sayfamızda demirdöküm Kombi  lerinizle ilgili teknik konulara yer verdik kullanmakta olduğunuz cihazlarınız hakkında daha fazla bilgi için bu sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Demirdöküm Kombi  çalışıyor petekler ısınmıyor ise;

                Üç yollu vana arızalı olabilir,tesisat dönüş borusu üzerindeki pislik tutucu tıkalı olabilir,Demirdöküm Kombi  kalorifer hattı vanaları kapalı olabilir,pompa devri düşük olabilir,pompanın temizlenmesi gerekebilir,reglaj (yakındaki peteklerin vanalarının kısılması) ayarı yapılması gerekebilir.

                Servisinize başvurmalısınız!

                Sıcak suyu açınca demirdöküm Kombi  çalışmıyor?
                Akış anahtarı çalışmıyor olabilir,diyafram delinmiş olabilir,sıcaksu emniyet termostatı atmış olabilir,Kireçlenmeden sebep iç tamir takımları takılı kalmış olabilir!

                Servisinize başvurmalısınız!

                Hermetik demirdöküm Kombi  çalışınca dönüşle ilgili ses yapıyor?
Büyük bir olasılıkla fanınız kirlenmiştir,kirler balans yaptırıyor olabilir,pompanızın kömür yatakları aşınmıştır,pompa değişebilir.

                Gaz valfi bobini ses yapıyor olabilir!

                 Servisinize başvurmalısınız!

                Bacalı demirdöküm Kombi  çalışınca ses yapıyor
Yukarıda da belirttiğimiz gibi pompadan kaynaklanan bir ses olabilir pompa önce temizlenmeli, olmuyorsa pompa değişecektir.

                Gaz valfi bobini arızalı olabilir!

                Servisinize başvurmalısınız!

                Demirdöküm Kombi  ayarladığımız sıcaklıkta durmuyor

Ayar düğmesi bozuk olabilir,NTC arızalı olabilir

                Servisinize başvurmalısınız!

                Demirdöküm Kombi  ısındıkça ses yapıyor
Büyük bir olasılıkla ana eşanjör kireç bağlamıştır,kimyasal temizleme gereklidir.

                Servisinize başvurmalısınız!

                 Demirdöküm Kombi  ısındıkça tesisattaki su basıncı artıyor
Demirdöküm Kombi  genleşme tankındaki azot gazı basıncı yeterli değildir yada hiç kalmamıştır,tank membranı delinmiş olabilir;hava basılması yada yeni tank takılması gerekir.

                Servisinize başvurmalısınız!

                Demirdöküm Kombi  çalışıyor çok kısa sürede ısısı yükseliyor hatta; kaynıyor
Sirkülasyon(dolaşım) pompası arızalı olabilir sabit devir özelligini yitirmiştir,tesisat filtresi tıkalı olabilir.Ana eşanjör kireçlenme sonucu tıkanmış olabilir!

                Servisinize başvurmalısınız

                Demirdöküm Kombi  çalışıyor kısa sürede istenilen sıcaklığa ulaşıyor
Demirdöküm Kombi nin gaz ayarları iyi yapılmamıştır.Modülasyonlu demirdöküm Kombi ler ayarlanan sıcaklığa yaklaştıkça alev boyunu küçültür,ayarlanan minimum aleve kadar düşer siz bunu görmelisiniz eğer böyle bir küçülme yoksa hemen servis çağırarak minimum ve maksimum gaz ayarlarınızı yaptırınız .Bu ayar en iyi digital manometre ile yapılabilir. Gerisi hikayedir çünki Demirdöküm Kombi  üreticisi der ki minimum gaz ayarı: 2.2 milibar maksimum gaz ayarı 11.6milibar.Bu ne demektir demirdöküm Kombi ye gelen gaz basınçı 21milibardır. 1000milibar 1 bardır,yani 1013milibar atmosfer basıncı demektir.Şimdi söyler misiniz hangi göz on binde ikiyi ayarlayabilir.Bundan dolayı demirdöküm Kombi  gaz basıncı gözle ayarlanmaz.Servise gittiğimizde 17milibar gaz basınçıyla çalışan Demirdöküm Kombi  gördük.Ardından müşterimiz telefon ediyor ;”usta, bizim demirdöküm Kombi  hiç devreden çıkmıyor”, “bizde normal diyoruz” “nasıl normal eskiden bir duruyor bir çalışıyordu”,Diyor ;”Abi normal, alev kısalıyor mu? evet deyince o zaman normal” diyoruz. Doğrusu budur

                Servisinize başvurmalısınız!

                Sıcaksuyu açınca demirdöküm Kombi  çalışıyor fakat sıcaksu gelmiyor yada su bazen soğuk akıyor bu esnada petekler ısınıyor

                Üç yollu vana arızalıdır.Bazı demirdöküm Kombi lerde üç yollu vana yerine motorlu vana kullanılmaktadır.motorlu vanaların tamiri mümkün olmadığından bu parça değişmelidir.

                Mekanik aksamlardan oluşan ve içerisinde tamir takımları bulunan üç yollu vanalar genellikle iç tamir takımlarının değişmesi ile eski sağlıklı ortamına kavuşmaktadır ve uzun yıllar sorunsuz görev yapmaktadır.

                Servisinize başvurmalısınız!

 

                Demirdöküm Kombi  tesisatındaki basınç kendiliğinden yükseliyor emniyet valfinden suyu atıyor
Plakalı eşanjör,deliktir.Su alma musluğu arızalıdır.

                Servisinize başvurmalısınız!

                Demirdöküm Kombi  tesisatındaki su basıncı kendiliğinden düşüyor
Büyük bir olasılıkla tesisatınızda kaçak vardır. Bu servisin yapması gereken bir iş değildir. Bir tesisatçı bularak kaçağı onarmasını sağlamalısınız. Demirdöküm Kombi lerdeki su hacmi çok küçük olduğundan kaçağı bulmak uzun zaman sonra çıkabilir.

                Genleşme tankı arızalı olma ihtimalide bu soruna neden olabilir!

                Servisinize başvurmalısınız!

                Lütfen demirdöküm Kombi lerinize kendiniz müdahale etmeyiniz tesisatçı elektrikçi gibi cihazlardan anlamayan ve branşı olmayan şahıslara demirdöküm Kombi nizi elletmeyiniz!

                Size servis hizmeti sağlayan firmayı çok iyi araştırın!

[Total: 1 Average: 5]
0216 639 14 24